Ārstēšanās ārvalstīs


Eiropas Veselības apliecība

Ja braucat prom no Norvēģijas uz kādu no Eiropas Ekonomiskās kopienas valstīm, uztaisiet Eiropas Veselības apliecību. Nelaimes gadījumā vai smagi saslimstot, Jūsu ārstēšanās izdevumus kompensēs Norvēģijas nacionālā apdrošināšana. Eiropas Veselības apliecību varat pasūtīt:

  • interneta vietnē www.helfo.no → Europeisk helsetrygdkort → Klikk her for å bestille Europeisk helsetrygdkort,
  • piezvanot pa tālruņa numuru 815 70 030.

Karti saņemsiet pa pastu uz adresi, kuru norādījāt iedzīvotāju reģistrā, 10 dienu laikā no iesnieguma iesniegšanas. Ja neesat saņēmis karti pirms došanā prom uz ārvalstīm, ja Jums būs nepieciešama medicīniskā palīdzība, sazinieties ar HELFO pārstāvjiem pa tālruņa numuru + 47 33 51 22 80 vai faksa numuru + 47 33 51 22 89. HELFO darbinieki palīdzēs Jums nosūtīt nepieciešamo formu tai institūcijai, kurā ārstējaties.

 

Karte sedz tikai tos ārstniecības izdevumus, kuri radušies nelaimes atgadījuma laikā vai akūtas slimības dēļ.

 

Ja ceļojat ārpus Eiropas Ekonomiskās kopienas valstīm, nepieciešams iegādāties ceļojuma apdrošināšanu reiseforsikring. Vajag tikai izvēlēties vienu no apdrošināšanas kompānijām un pasūtīt ceļojuma apdrošināšanas pakalpojumus.

 

Plašāku informāciju meklēt vietnē www.helfo.no.

 

Ārstēšanās Lietuvā vai citā valstī

Ja Jūs slimojat un saņemat slimības pabalstu, bet Jums nav iespējams sniegt nepieciešamo medicīnisko palīdzību Norvēģijā, Jūs varat braukt ārstēties uz Lietuvu. Pirms tam aizpildiet anketu par slimības izmaksu saņemšanu ārstēšanas laikā ārvalstīs un iesniedziet to NAV. Norvēģijā ir spēkā likums, vadoties pēc kura, personas, kas saņem slimības izmaksas, nedrīkst braukt uz ārvalstīm. Neaizpildot minēto formu, Jums slimības izmaksas var neizmaksāt. Braukt ārstēties uz ārvalstīm drīkst tikai tad, kad saņemta atļauja no NAV un saņemts ārsta apstiprinājums. Ārstam ir jāapstiprina, ka ceļojuma laikā Jūsu veselības stāvoklis nepasliktināsies. Tautieši galvenokārt dodas reabilitēties uz Lietuvu.

 

Ārstēšanās izdevumi Lietuvā tiks apmaksāti kā personai, kas dzīvo ārvalstīs. Tādēļ daktere Daiva rekomendē Lietuvā iegādāties veselības apdrošināšanu.

Ja plānojat ārstēties vai Lietuvā, vai Norvēģijā, vispirms noskaidrojiet, kādas ārstēšanās iespējas pieejamas abās valstīs. Norvēģijā ir novērojams urologu trūkums, tādēļ prostatas problēmu dēļ vajadzētu vērsties pie Lietuvas speciālistiem. Daktere Daiva tāpat rekomendē Lietuvā pārbaudīt un ārstēt acis. Norvēģijā tiek ārstētas tikai ļoti nopietnas acu slimības. Norvēģijā netiek operēts vairogdziedzeris, tādēļ arī vairogdziedzeri vajadzētu ārstēt Lietuvā.

 

Varat uzrādīt izmeklējumu, kuri veikti Lietuvā, rezultātus ārstiem Norvēģijā. Taču tie nedrīkst būt vecāki par pusgadu. Ja nepieciešami foto uzņēmumi, Norvēģijā tiek ļoti atzīti foto uzņēmumi, kas saglabāti elektroniskajā informācijas nesējā (CD). Gastroskopiju tiek rekomendēts veikt Norvēģijā, lai Jūsu ārsts varētu Jums izrakstīt kompensējamās zāles kad Jūsų.